PART NO: 6SL3720-1TE41-4AU3
SINAMICS S120 CABINET MODULE SINGLE MOTOR MODULE WITH CIM NEMA DESIGN INPUT: DC 510 - 720V OUTPUT: 3AC 0 - 480V, 1405A UNIT RATING: 800KW CABINET UNIT IP20 AIR COOLING